Masz pytania? zadzwoń

+48 570 420 038

Producenci
Sonda
Z jakiego poziomu kompresji korzystasz?
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Kompresjoterapia zalecana jest tak samo kobietom, jak i mężczyznom. Jednak zakup wyrobów kompresyjnych, takich jak pończochy czy podkolanówki uciskowe dla mężczyzn może być krępujący bądź utrudniony przez mniejszą gamę dostępnych modeli. Poszukujesz męskich produktów uciskowych? W naszym sklepie zamówisz je wygodnie, bez wychodzenia z domu, a szeroka gama podkolanówek uciskowych, pończoch czy kalesonów gwarantuje, że znajdziesz produkt dopasowany do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej!


Kalesony, pończochy i podkolanówki uciskowe dla mężczyzn

Nasza oferta wyrobów kompresyjnych dla mężczyzn jest szeroka i sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. W ofercie posiadamy takie produkty jak m.in.:

 • profilaktyczne opaski i skarpety kompresyjne,
 • rajstopy oraz kalesony uciskowe o 1, 2 i 3 stopniu ucisku,
 • podkolanówki uciskowe dla mężczyzn – o stopniach ucisku od 1 do 3,
 • pończochy uciskowe dla mężczyzn o klasie kompresji 1, 2, 3, a także przeciwzakrzepowe.

W asortymencie posiadamy produkty o wszystkich stopniach kompresji – niezależnie, czy potrzebujesz wyrobu profilaktycznego, czy leczniczego, znajdziesz go w naszej ofercie! Prowadzimy sprzedaż wyłącznie produktów uznanych marek, takich jak Aries, CEP, Maxis, Medi, RelaxSan, Varisan czy Veera – przygotowanych specjalnie z myślą o mężczyznach. Sprawdź pełną charakterystykę kalesonów, podkolanówek i pończoch uciskowych dla mężczyzn i wybierz produkt idealny dla Ciebie!

Podkolanówki uciskowe dla mężczyzn – jak je dobrać?

Podkolanówki uciskowe męskie dobiera się analogicznie, jak inne wyroby kompresyjne. Przede wszystkim, należy zwrócić uwagę na ich stopień ucisku – w przypadku produktów o kompresji leczniczej, czyli stopnia pierwszego bądź wyższego, wybór powinien być poprzedzony konsultacją z lekarzem. Wyróżniamy następujące klasy kompresji podkolanówek uciskowych dla mężczyzn:

 • 1 stopień (18-21 mmHg) – dla mężczyzn wykonujących pracę na stojąco lub siedząco, borykających się z uczuciem zmęczonych nóg, często podróżujących, np. samolotem,
 • 2 stopień (23-32 mmHg) – stosowane m.in. w przypadku rozwiniętych żylaków, obrzęków po zakrzepicy, leczenia po zapaleniach żył powierzchniowych,
 • 3 stopień (34-46 mmHg) – wykorzystywane m.in. w leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej, bardzo dużych obrzęków, rozwiniętego zespołu pozakrzepowego,
 • 4 stopień (>49 mmHg) – dla mężczyzn cierpiących z powodu ciężkiego zespołu pozakrzepowego, nieodwracalnych obrzęków limfatycznych.

Przy zakupie podkolanówek uciskowych dla mężczyzn należy oczywiście zwrócić też uwagę na ich rozmiar. By prawidłowo go dopasować, należy rano, zaraz po przebudzeniu, wykonać pomiar obwodu:

 • kostki w najwęższym miejscu,
 • łydki w najgrubszym miejscu,
 • 2 cm pod kolanem.

Część podkolanówek uciskowych dla mężczyzn – o niższych klasach kompresji – można też dobrać na podstawie rozmiaru buta bądź samego pomiaru obwodu kostki w jej najwęższym miejscu.

Pończochy uciskowe dla mężczyzn – kiedy warto je stosować?

Poza podkolanówkami męskimi, często polecanym produktem kompresyjnym są pończochy uciskowe dla mężczyzn. Przy ich doborze należy zwrócić uwagę na te same parametry, co w przypadku podkolanówek – jedynie przy doborze rozmiaru należy dodatkowo zmierzyć obwód nad kolanem oraz w połowie uda. Noszenie pończoch, szczególnie w przypadku mężczyzn, może być jednak mniej komfortowe – istnieją jednak konkretne przesłanki medyczne, z powodu których warto zdecydować się na właśnie ten produkt kompresyjny.

Kiedy zaleca się pończochy uciskowe dla mężczyzn? Przede wszystkim w przypadku, gdy zmiany chorobowe sięgają powyżej kolana. Dotyczy to zarówno żylaków, zlokalizowanych w obrębie ud, jak i rozległych obrzęków. Jeśli borykasz się z którymś z tych problemów, nie wahaj się – zamów pończochy uciskowe dla mężczyzn już dziś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl