Masz pytania? zadzwoń

+48 570 420 038

Producenci
Sonda
Z jakiego poziomu kompresji korzystasz?
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Sport pomaga czy przeszkadza w chorobach żył?
Sport pomaga czy przeszkadza w chorobach żył?

Sport odbywa ważną rolę w naszym życiu, wywiera on korzystny wpływ na wiele elementów naszego życia. Sama redukcja tkanki tłuszczowej to ważny aspekt przemawiający za ruchem i sportem. Regularne uprawianie sportu wyrównuje ciśnienie tętnicze i korzystnie wpływa na równowagę hormonalną. Gdy nasza przygoda dopiero się rozpoczyna to warto zacząć od spacerowania, zumby, czy innej aktywności fizycznej, najważniejsze to złapać tzw. bakcyla i robić swoje.

Jeżeli przekonaliśmy się do sportu i naszą aktywność możemy uznać za regularną, warto abyśmy przeanalizowali, czy i jak dana czynność wpływa na przepływ żylny. Najważniejszy ruch i kontrola powinna być zwrócona na ruch naszych stóp, czy jest on zgodny z fizjologią. Stopa, tak często pomijana w dbaniu o zdrowie, jest bardzo ważnym elementem naszego ciała i ma ogromny wpływ na nasze żyły i ich działanie. To właśnie w dolnych partiach nóg znajdują się struktury umożliwiające prawidłowy przepływ krwi. Dzięki pracy mięśni, w w/w lokalizacjach, możliwe jest niezawodne pompowanie krwi. Dzieje się tak dzięki równomiernemu i intensywnemu uciskaniu, takiemu jak podczas chodzenia. Bez prawidłowego działania będzie niemożliwy prawidłowy powrót krwi do serca. Gdy powstaje skurcz w mięśniach w wyższych partiach tj. uda czy łydki, bez dobrej i równej pracy mięśni w niższych partiach, czyli w okolicy stopy, dochodzi do zatrzymania krwi w dolnych partiach zamiast przesunięcia ku górze. W naczyniach tym samym dochodzi do uszkodzeń połączeń żylnych. Przykładem sportów w których praca stopy nie jest fizjologiczna jest jazda na rowerze, sporty zimowe jak: narty lub snowboard czy sporty nietypowe jak pole dance. W związku z tym jeżeli uprawiamy jakiś sport i zastanawiamy się czy wpływa korzystnie czy niekorzystnie na kondycje naszych żył powinniśmy zastanowić się czy podczas jego wykonywania nasza stopa pracuje w sposób fizjologiczny – czyli taki jaki występuje podczas chodu. Ważne, aby podczas wysiłku stopa obciążana była w sposób równomierny. Pamiętajmy, że wszystko jest dobre ale z umiarem i gdy sport uprawiany jest rekreacyjnie to nie zaszkodzi naszemu ciału a wręcz przeciwnie. Są sporty takie jak pływanie, gdzie mimo braku związku z fizjologia ruchu stopy ma korzystny wpływ na cały organizm, pod każdym względem.

Pracę układu żylnego w dolnych partiach naszych nóg mogą wesprzeć produkty uciskowe, które dzięki kompresji pomogą tłoczyć krew do górnych partii ciała. Ich popularność wzrasta na rynku i co raz częściej są stosowane wśród sportowców, trenerów jak i amatorów sportu. Dzięki nim krew jest pompowana tak jak powinna co daje uczucie lekkości nóg i odciążą układ żylny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl