-
od
do
Szukasz skarpet kompresyjnych stworzonych z myślą o biegaczach? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą! W naszym sklepie online zamówisz wiodące skarpety kompresyjne CEP damskie i męskie, poprawiające wydolność mięśni, stabilizujące mięśnie i stawy, chroniące przed kontuzjami i zakwasami. Dowiedz się więcej i zamów skarpety uciskowe do biegania już dziś!
Skarpety kompresyjne idealne dla biegaczy
Regularnie biegasz? Bierzesz udział w maratonach? Jeśli chcesz osiągać lepsze wyniki i szybciej się regenerować, specjalistyczne skarpety i podkolanówki kompresyjne do biegania to produkt dla Ciebie! Jakie są ich główne zalety?
- poprawa krążenia,
- zwiększenie wydajności i maksymalnej mocy mięśni,
- stabilizowanie stawów i mięśni,
- minimalizacja uszkodzeń mięśni podczas długich biegów oraz przyspieszanie regeneracji po treningu.
Skarpety kompresyjne są ponadto doskonale dopasowane, a co za tym idzie – wygodne i pewnie leżące na stopie nawet podczas długotrwałych biegów. Ich liczne zalety sprawiają, że doskonale sprawdzają się u wszystkich osób, trenujących bieganie – czy to amatorsko, czy profesjonalnie.
Jak działają kompresyjne skarpety?
Skarpety kompresyjne poprawiają krążenie żylne oraz metabolizm mięśni. Ich ucisk sprawia, że przy maksymalnym tętnie podczas treningu ilość krwi – oraz dostarczanej przez nie ilości tlenu – jest wyższa, co korzystnie wpływa na ich pracę i regenerację. Dodatkowo kompresja optymalizuje transport substancji odżywczych do mięśni, co zwiększa ich wydolność. To, że skarpety kompresyjne korzystnie wpływają na biegaczy potwierdzone zostało m.in. w badaniach prowadzonych podczas ultramaratonu w Afryce Południowej. Zawodnicy korzystający z wyrobów kompresyjnych uzyskali lepszy czas, ale przede wszystkim mieli mniejsze uszkodzenia mięśni po biegu oraz regenerowali się szybciej. To główna zaleta kompresyjnych skarpet dla biegaczy – mniejsze uszkodzenia to mniejszy dyskomfort po treningu, a szybsza regeneracja mięśni przekłada się na efektywniejsze treningi.
Uniknij zakwasów dzięki skarpetom kompresyjnym do biegania
Zakwasy to częsty problem, dotykający biegaczy po intensywnych treningach czy zawodach. Możesz go jednak uniknąć dzięki skarpetom kompresyjnym! Znacząco zmniejszają one ryzyko powstawania zakwasów, a jeśli mimo stosowania ucisku zakwasy pojawią się, to są one znacznie mniejsze, niż po analogicznym treningu wykonywanym bez stosowania skarpet kompresyjnych.
Innym sposobem minimalizowania zakwasów jest stosowanie wyrobów kompresyjnych po treningu. Odciążają one nogi, przynoszą ulgę, minimalizują zmęczenie mięśni – i oczywiście zmniejszają też zakwasy! Jak widać, z korzystnego wpływu skarpetek uciskowych możesz korzystać na różne sposoby, dostosowując ich użytkowanie do swojego reżimu treningowego czy preferencji.
Podkolanówki kompresyjne do biegania – wygoda i większa wydajność!
Dzięki skarpetom kompresyjnym zmienia się cyrkulacja krwi w nogach – co jest bardzo korzystne z punktu widzenia biegaczy! Poprawa krążenia przekłada się na zwiększenie wydajności mięśni, a także przyspiesza ich regenerację. Podkolanówki kompresyjne do biegania zapewniają ponadto dodatkową ochronę mięśniom, a także stawom i ścięgnom – wyroby uciskowe częściowo tłumią mikrowstrząsy, co odciąża te partie nóg. Sprawia to, że są one doskonałym wyborem na czas rekonwalescencji po kontuzji – a jednocześnie sprawdzają się jako środek prewencyjny, zapewniający pewien stopień ochrony przed urazami.
Nie tylko skarpety – getry kompresyjne do biegania
Skarpety kompresyjne nie jedyne produkty kompresyjne, wspomagające biegaczy. Poza nimi dużą popularnością cieszą się również opaski oraz getry kompresyjne do biegania. Te drugie – a także spodnie i spodenki uciskowe – polecane są nie tylko biegaczom, ale też triathlonistom. Kompleksowo chronią przed mikrourazami, poprawiają wydolność mięśni oraz przyspieszają ich regenerację – co jest niezwykle istotne w tak wymagającej i różnorodnej dyscyplinie, jak triathlon!
Jak dobrać rozmiar skarpet kompresyjnych?
Rozmiar skarpet kompresyjnych do biegania dobiera się inaczej, niż w przypadku tradycyjnych skarpetek. Nie długość stopy jest tu kluczowa – lecz obwód łydki w jej najszerszym miejscu. Od prawidłowego dopasowania rozmiaru skarpety do grubości łydki zależy w końcu efektywność ucisku. W przypadku skarpet kompresyjnych CEP wyróżnia się takie opcje rozmiarów jak m.in.:
- II – obwód łydki 25-32 cm,
- III – obwód łydki 32-38 cm,
- IV – obwód łydki 39-44 cm,
- V – obwód łydki 45-50 cm.
Nie masz pewności, jaki rozmiar skarpet kompresyjnych wybrać? Skontaktuj się z nami!