Masz pytania? zadzwoń

+48 570 420 038

Producenci
Sonda
Z jakiego poziomu kompresji korzystasz?
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Stopnie ucisku

Produkty uciskowe pobudzające krążenie w naszych nogach stosuje się zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu przewlekłej niewydolności żylnej. Chcąc stosować kompresje uciskową ważny jest odpowiedni dobór rozmiaru. W zależności od tego z jaką siłą wywierany jest ucisk na kończynę rozróżniamy produkty kompresyjne profilaktyczne i lecznicze. Terapia uciskowa stanowi ważny element leczenia przewlekłej niewydolności żylnej na każdym etapie. Produkty profilaktyczne może nabyć każdy dbający o zdrowie i wygląd swoich nóg.

Produkty profilaktyczne 40 den (ucisk 8-12 mmHg) zalecane są osobom prowadzącym siedzący tryb życia, w przypadku zmęczonych nóg, bolących i ciężkich.

Ucisk profilaktyczny 13-17 mmHg zalecany dla osób, które wykonują stojącą pracę, borykających się z uczuciem zmęczonych nóg, bolących i spuchniętych nóg (obrzęk w okolicy kostki, który ustępuje po nocy)

1 klasa ucisku o kompresji 18-21 mmHg zalecana w przypadku łagodnych żylaków i lekkich obrzęków. Często stosowana jako profilaktyka w ciąży lub w przy pracy siedzącej. Jest to lekka kompresja stosowana w celu lekkiego ucisku w kostce.

2 klasa kompresji stopniowy ucisk 23-32 mmHg (od kostki ku górze): stosowanie jej powinno być skonsultowane z lekarzem chirurgiem. 2 stopień kompresji stosowany jest w przypadku rozwiniętych żylaków, przy skłonnościach do obrzęków, obrzęków po zakrzepicy (niewydolności żył), zagojonych owrzodzeniach, w ciąży (przy większych stanach zapalnych) po skleroterapii dla utrzymania wyników leczenia, po zapaleniach żył powierzchniowych. Stosowana w celu uzyskania średniego ucisku przy kostce.

3 klasa kompresji 34-46 mmHg stosowana w celu uzyskania silnego ucisku przy kostce. Mająca zastosowania w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej, obrzękach limfatycznych, po niedrożności żył (po zakrzepicy), po zagojeniu owrzodzeń.

4 klasa kompresji bardzo silna kompresja ponad 49 mm Hg zalecany jest przy zaawansowanych zmianach, w rozległych obrzękach limfatycznych. Przeciwwskazaniem do stosowania kompresji są:

- zaburzenia krążenia tętniczego kończyn dolnych,
- niewyrównana zastoinowa niewydolność serca,
- obrzęk metaboliczny,
- siniczy obrzęk bolesny,
- zakażenia skóry i tkanek miękkich nóg, przebiegające z wysiękiem i obrzękiem,
- choroby skóry z dużym wyciekiem,
- świeża i ostra zakrzepica żylna,
- dermatozy,
- zakłócenia czuciowe w kończynie,
- nietolerancja na materiału

Stopień kompresji zwłaszcza w przypadku ciężkich schorzeń powinien indywidualnie dopasować lekarz w zależności od stopnia zaawansowania choroby.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl