Masz pytania? zadzwoń

+48 570 420 038

Producenci
Sonda
Z jakiego poziomu kompresji korzystasz?
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jak dobrać produkt

Terapia uciskowa (kompresoterapia) jest jednym ze sposobów łagodzenia lub zapobiegania przewlekłej niewydolności żylnej. Jest nieinwazyjną, skuteczną i nowoczesną metodą wspomagającą leczenie układu limfatycznego i żylnego. W kompresoterapii wykorzystuje się różnorodne wyroby uciskowe – jednak skuteczność terapii w znacznym stopniu zależy od poprawnego doboru ich rozmiaru. Chcesz dowiedzieć się, jak prawidłowo dobrać wyroby uciskowe? Podpowiadamy, jak dobrać rozmiar podkolanówek i pończoch uciskowych!

Jak dobrać rozmiar wyrobów uciskowych przeciwżylakowych?

Chcesz kupić pończochy lub podkolanówki uciskowe i zastanawiasz się, jak dobrać rozmiar? Przede wszystkim, musisz wybrać produkt – pończochy, podkolanówki czy rajstopy – o odpowiednim sposobie kompresji. Każdy z producentów ma swoje tabele rozmiarów, którymi należy kierować się podczas wykonywania pomiarów nóg. Generalnie najważniejszym wymiarem jest obwód nad kostką, w najwęższym miejscu. W zależności od modelu i producenta, konieczne może być zmierzenie również innych obwodów. Pomiary kończyn należy wykonać rano, na wypoczętych nogach, w pozycji stojącej, a ich wyniki porównać z tabelą rozmiarów wybranego produktu kompresyjnego.

Jak dobrać rozmiar podkolanówek uciskowych?

W przypadku doboru rozmiaru podkolanówek uciskowych należy zmierzyć: obwód nogi nad kostką w najwęższym miejscu, obwód łydki w najszerszym miejscu, obwód nogi 2 cm poniżej kolana. Zmierzone wartości należy porównać z tabelą rozmiarów dla danego modelu.

W przypadku podkolanówek profilaktycznych niektórych producentów do doboru rozmiaru wystarczy podanie rozmiaru buta.

Jak dobrać rozmiar pończoch uciskowych?

Jak zmierzyć nogę do pończochy uciskowej? Analogicznie, jak w przypadku podkolanówek – z kilkoma dodatkowymi pomiarami. Poza obwodem kostki, łydki i pod kolanem należy dodatkowo zmierzyć obwód nogi w połowie uda oraz 4 cm poniżej pachwiny. Następnie wyniki należy porównać z tabelą rozmiarów wybranego modelu pończoch uciskowych.

Co zrobić w przypadku gdy dobór na podstawie tabeli rozmiarów nie jest możliwy?

Jeśli dobór podkolanówek czy pończoch uciskowych z pomocą tabeli rozmiarów sprawia Ci trudność zachęcamy do kontaktu. Wyślij maila na adres biuro@nazylaki.pl i podaj wyniki pomiarów:

Dobór produktu

 

cG – obwód mierzony 4 cm poniżej pachwiny 
cF – obwód mierzony w połowie uda 
cD – obwód mierzony 2 cm pod kolanem
cC – obwód mierzony w najszerszym miejscu łydki 
cB – obwód mierzony w najwęższym miejscu nad kostką 

Dla Rajstop potrzebne są dodatkowo obwody bioder cH oraz pasa cT.  


Podaj nam również dodatkowe informacje – wzrost, rozmiar stopy, dlaczego potrzebujesz produktu kompresyjnego (po operacji żylaków, w ciąży, na czas podróży itd.). Pozostaw nam również dane kontaktowe – imię i nazwisko oraz numer telefonu. Skontaktujemy się z Tobą i pomożemy w doborze rozmiaru pończoch czy podkolanówek uciskowych!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl