Masz pytania? zadzwoń

+48 570 420 038

Producenci
Sonda
Z jakiego poziomu kompresji korzystasz?
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Pytania i odpowiedzi

1. Jaki stopień kompresji wybrać?

Jeśli na nogach pojawiły się pajączki można zdecydować się na 1 klasę kompresji 18-21 mmHg. Jeśli nie mamy problemów z żylakami, a lubimy dbać o swoje zdrowie idealne dla nas są produkty profilaktyczne o słabym ucisku. 2 i 3 stopień kompresji powinien być zalecony przez lekarza, nie powinniśmy go kupować „na własną rękę”.

2. Jaki rozmiar wybrać?

Rozmiar powinien być wybrany na podstawie pomiaru obwodu nogi lewej i prawej. Zmierzyć należy się rano, po wstaniu z łóżka, w pozycji stojącej. Ważne by dokonać pomiaru w następujących miejscach: obwód nad kostką (w najwęższym miejscu), w najszerszym miejscu łydki, 2 cm pod kolanem, w połowie uda, 4 cm poniżej pachwiny. W przypadku podkolanówki: długość A-D (od podstawy do 2 cm pod kolanem), w przypadku pończoch i rajstop od podstawy do ok 3-4 cm pod pachwiną. Każdy z producentów określa miejsca w których powinno dokonać się pomiaru, jeśli możliwe jest skorzystanie z tabel producentów zachęcamy do tego.

3. Jaki produkt jest najlepszy? Podkolanówki, pończochy czy rajstopy?

Wszystko zależy od lokalizacji żylaka i naszych preferencji. Sporo osób dobrze toleruje podkolanówki dlatego są często przepisywane. Jeśli żylaki występują na wysokości kolana (nad górnym brzegiem podkolanówki) i na udzie lub w przypadku dużego obrzęku kończyny obejmującego także udo zalecane są rajstopy lub pończochy.

4. Wykonałem pomiar jednak nie mieszczę się w żadnym zakresie. Co powinienem zrobić?

W takim przypadku powinno się zamówić produkt szyty indywidualnie pod pacjenta tzw. szyty na miarę. O szczegóły proszę pytać pod nr telefonu lub biuro@nazylaki.pl

5. Produkty którego producenta są najlepsze?

Każdy z producentów oferuje szeroki wachlarz produktów, w różnej kolorystyce, ciekawymi opcjami, z palcami otwartymi lub zamkniętymi. Wszystko zależy od naszych upodobań.

6. Na jak długo producent daje gwarancję na produkt uciskowy?

Produkty uciskowe przy prawidłowym postępowaniu posiadają gwarancję producenta 6 miesięcy.

7. Kto nie powinien używać produktów kompresyjnych?

Osoby z miażdżycą, zarostowym zapaleniem tętnic kończyn dolnych, angiopatią cukrzycową, stanami zapalnymi skóry, tkanki podskórnej i mięśni. Niewskazane również dla osób uczulonych na materiał, z którego wykonane są produkty uciskowe.

8. Nie mam problemów z żylakami, nie potrzebuję produktów kompresyjnych?

Produkty profilaktyczne przeznaczone są dla osób nie posaidających problemów z żylakami, jednak dbających o swoje zdrowie i dobrą kondycję. Profilaktyka powinna być wybierana przez osoby wykonujące siedzącą i stojącą pracę, których ruch jest ograniczony. Zalecana jest również gdy nogi puchną, są ciężki i zmęczone.

9. Jak można prać produkty kompresyjne?

Produkty kompresyjne najlepiej prać ręcznie, nie wykręcać. Do prania stosować delikatnych detergentów.

10. Czy powinienem nosić codziennie produkty kompresyjne? Nawet w lato?

Produkty uciskowe należy nosić od rana do wieczora (chyba, że lekarz zaleci inaczej). Nie należy rezygnować z nich latem, kiedy to nogi narażone są na działanie wysokich temperatur. Można wówczas zaopatrzyć się w produkt z dodatkiem bawełny.

11. Zamówiłem zły rozmiar. Czy mogę zwrócić produkt?

Tak, produkt nie posiadający śladów użytkowania można zwrócić w oryginalnym pudełku.

12. Jak mogę kupić produkt?

Zamówienia można złożyć przez stronę www.nazylaki.pl, telefonicznie, przez adres email: biuro@nazylaki.pl lub przyjść do naszej siedziby, która mieści się w Katowicach, ul. Gallusa 12 biuro 121 (1 piętro).

13. Czy mogę odebrać w sklepie zamówienie?

Tak, zamówienie można odebrać w naszej siedzibie przy ulicy Gallusa 12, 40-594 Katowice

14. Czy wystawiają Państwo fakturę?

Tak, na życzenie klienta wystawiamy fakturę. Jesteśmy podmiotem zwolnionym z podatku VAT.

15. Jaki jest skład produktów kompresyjnych?

Nylon, poliamid, elastan, czasami dodatek bawełny.

16. Wybieram się w podróż, jaki produkt wybrać?

Wszystko zależy czy mają Państwo problemy z żylakami, jeśli tak wystarczy produkt dotychczas zalecony przez lekarza. Jeśli nie, producenci oferują profilaktyczne produkty uciskowe typu TRAVEL, dzięki którym nawet podczas długiej podróży nasze nogi będą w dobrej kondycji.

17. Jestem po operacji żylaków jaki produkt wybrać?

Po operacji żylaków stopień kompresji zaleca lekarz, zwykle jest to 2 klasa ucisku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl