Masz pytania? zadzwoń

+48 570 420 038

Opcje przeglądania
Długość
Klasa ucisku
Klasa ucisku
Kolor
Cena
 • od
  do
Producenci
Sonda
Z jakiego poziomu kompresji korzystasz?
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Podkolanówki uciskowe są ważnym elementem terapii kompresyjnej, stosowanej w profilaktyce i leczeniu żylaków. W naszej ofercie znajdziesz szeroką gamę podkolanówek o różnych stopniach ucisku, pochodzących od wiodących producentów. Dowiedz się więcej o podkolanówkach przeciwżylakowych i wybierz model, dopasowany do Twoich potrzeb!


Podkolanówki uciskowe – klasy kompresji

Podkolanówki uciskowe na żylaki posiadają różne stopnie ucisku (klasy kompresji) – od profilaktycznych po lecznicze, o bardzo silnej kompresji. Kolanówki uciskowe profilaktyczne można dobierać samodzielnie, jednak w przypadku modeli leczniczych stopień ucisku powinien dopasować lekarz, biorąc pod uwagę zaawansowanie choroby żylnej.

Wyróżnia się następujące stopnie ucisku podkolanówek przeciwżylakowych:

 • ucisk profilaktyczny (uciskowe podkolanówki o kompresji do 17 mmHg), zalecany m.in. osobom prowadzącym siedzący tryb życia, pracującym na stojąco, cierpiącym z powodu uczucia zmęczonych nóg,
 • 1 klasa kompresji (ucisk 18-21 mmHg), stosowana w przypadku łagodnych żylaków oraz profilaktycznie, np. u kobiet w ciąży,
 • 2 klasa kompresji (ucisk 23-32 mmHg) – przeznaczona m.in. dla osób z rozwiniętymi żylakami, cierpiących na obrzęki po zakrzepicy, po zapaleniu żył powierzchniowych,
 • 3 klasa kompresji (ucisk 34-46 mmHg), zapewniająca silny ucisk przy kostce, wykorzystywana m.in. w przypadku przewlekłej niewydolności żylnej, obrzęków limfatycznych,
 • 4 klasa kompresji (podkolanówki medyczne uciskowe z kompresją ponad 49 mmHg) – bardzo silna kompresja, stosowana przy zaawansowanych zmianach i rozległych obrzękach limfatycznych.

Podkolanówki uciskowe medyczne i profilaktyczne

Podkolanówki przeciwżylakowe o profilaktycznym stopniu ucisku mogą być noszone przez wszystkie osoby, chcące zadbać o zdrowie i wygląd swoich nóg.

Profilaktyka uciskowa z wykorzystaniem kolanówek przeciwżylakowych zalecana jest w szczególności w przypadku osób, u których występuje podwyższone ryzyko wystąpienia żylaków. W profilaktyczne podkolanówki uciskowe powinny zaopatrzyć się m.in. osoby wykonujące pracę stale w jednej pozycji, często podróżujące bez możliwości ruchu (np. samochodem, samolotem), biegacze i kolarze. Zalecane są one również, gdy borykasz się z uczuciem obolałych, spuchniętych nóg.

Profilaktyczne podkolanówki uciskowe na żylaki można bez trudu dobrać samodzielnie. W zależności od modelu, rozmiar dopasowuje się na podstawie rozmiaru buta lub pomiaru obwodu kostki. Dodatkowo, w przypadku niektórych podkolanówek profilaktycznych do określenia rozmiaru wykorzystuje się m.in. wzrost, wagę i obwód łydki.

Podkolanówki na żylaki - lecznicze

Podkolanówki na żylaki powszechnie wykorzystuje się we wspomaganiu leczenia niewydolności żylnej. U osób cierpiących na to schorzenie dochodzi do zastoju krwi w kończynach dolnych, utrudniającego przepływ krwi w górę ciała oraz powodującego opuchnięcie i obrzęki nóg. Stosowanie podkolanówek uciskowych, zapewniających stopniową kompresję – najsilniejszą przy kostce i malejącą ku górze – wspomaga naturalny przepływ krwi.

W zależności od zaawansowania choroby stosuje się różne stopnie ucisku – od klasy 1 do 4. Klasy kompresji nie należy dobierać samodzielnie – powinien wskazać ją lekarz na podstawie badania.

Dobierając rozmiar podkolanówek na żylaki należy wykonać pomiar obwodu kostki w najwęższym miejscu, miejsca 10 cm nad kostką, łydki w najszerszym miejscu oraz obwodu nogi pod kolanem. Potrzebujesz pomocy w doborze rozmiaru podkolanówek? Skontaktuj się z nami i podaj zmierzone obwody oraz dodatkowe informacje dotyczące przeznaczenia produktu – odpowiemy na wszystkie pytania i wskażemy właściwy rozmiar!

Podkolanówki uciskowe - przeciwwskazania do stosowania

Terapia kompresyjna z wykorzystaniem podkolanówek przeciwżylakowych nie może być stosowana u każdego – do głównych przeciwwskazań zalicza się:

 • zarostową niewydolność tętniczą kończyn dolnych (niedokrwienie nóg),
 • zastoinową niewydolność serca,
 • obrzęki metaboliczne i sinicze obrzęki bolesne,
 • zaawansowaną neuropatię cukrzycową,
 • świeżą i ostrą zakrzepicę żylną.

Ponadto, podkolanówek uciskowych nie należy stosować w przypadku zakażeń skóry z dużym wysiękiem, dermatoz oraz występowania nietolerancji na materiał, z którego są wykonane.

Jeśli nie masz pewności, czy możesz stosować podkolanówki na żylaki, koniecznie skonsultuj się ze swoim lekarzem!

Podkolanówki i skarpety uciskowe w naszej ofercie

Oferujemy szeroką gamę kolanówek i skarpet uciskowych – zarówno o kompresji profilaktycznej, jak i leczniczej. W asortymencie posiadamy uciskowe podkolanówki takich uznanych marek jak Aries, Maxis, Medi, Pani Teresa, RelaxSan, Sigvaris, Thuasne, Varisan czy Veera. Szeroki wybór stopni kompresji gwarantuje, że znajdziesz u nas kolanówki przeciwżylakowe, dopasowane do wymagań każdej formy terapii uciskowej. Oferujemy modele profilaktyczne, o 1, 2, 3 i 4 stopniu kompresji, a także przeciwzakrzepowe podkolanówki medyczne uciskowe. Zamówisz u nas wyroby o rozmiarach od 1 do 5, w wersji długiej i krótkiej, z odkrytymi lub zamkniętymi palcami, w szerokiej gamie kolorów. Bez trudu dopasujesz więc kolanówki nie tylko do zaawansowania choroby żylnej, ale też do swoich preferencji i gustu!

Zapewniamy również kompleksowe wsparcie w zakresie doboru kolanówek uciskowych. Nie wiesz, jaki model czy rozmiar wybrać? Napisz do nas!

Podkolanówki - Jobst - Sport Podkolanówki - Jobst - Sport
Producent: Jobst
Cena:

168,00 zł

zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl